Zajęcia muzyczne

Skoro jesteś już zdecydowany, że będziesz uczył się grać na instrumencie, to wspaniale! Czeka Cię niesamowita przygoda z muzyką. Nieważne, czy postanowisz zostać zawodowcem, czy będziesz w przyszłości duszą towarzystwa. Najważniejsze są Twoje przeżycia i przyjemność czerpana z własnych umiejętności. Gra na instrumencie jest rozwijająca, inspirująca i daje wiele satysfakcji zarówno muzykowi, jak i jego otoczeniu.

Zajęcia prowadzone są przez wysoko wykwalifikowanych trenerów, pedagogów, którzy do każdego uczestnika zajęć podchodzą indywidualnie. Potrafią rozmawiać o trudnościach, które pojawiają się podczas nauki, dobierają ćwiczenia tak, by pomóc je wyeliminować.

KEYBOARD

Przeprowadzenie lekcji nauki gry na keyboardzie to splot wielu wydarzeń, m.in. rozmowa o trudnościach jakie dziecko napotkało podczas ćwiczenia, dobranie ćwiczeń, które pomogą je wyeliminować, gra dobranych utworów indywidualnie, wspólnie z nauczycielem, prezentacja utworu przez nauczyciela. Z małymi dziećmi wykonuje się także ćwiczenia plastyczne: maluje, lepi ćwierćnuty, ozdabia ósemki i rytmiczne: biega, tańczy, gra w gry muzyczne, śpiewa piosenki na świadomość własnego ciała.

GITARA

Jest to najczęściej wybierany przez początkujących instrument. Początki nauki gry na gitarze nie są łatwe, gdyż pojawia się na przykład ból palców, ale szybko mija. Pomimo tego dość szybko można osiągnąć satysfakcjonujące efekty. I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa. Należy zastanowić się, czy wybrać gitarę ze strunami nylonowymi (klasyczna) czy metalowymi (akustyczna). Jest to ważne ze względu na brzmienie, jakie chcemy osiągnąć. Na początek lepiej mieć gitarę ze strunami nylonowymi.

Dlaczego warto grać na tym instrumencie?

 • bo ma ogromną paletę możliwości
 • uczestnictwo w ogniskach, kiedy to Ty jesteś w centrum uwagi
 • gra dla swojej pasji albo przyjemności
 • fajnie umieć coś czego nie umieją inni

ŚPIEW

Śpiew ma szczególne znaczenie w rozwoju nie tylko małego dziecka, ale również osób dorosłych. Dzieci zwykle w sposób naturalny łączą śpiew z ruchem, podkreślając rytm zawarty w piosence. Osobnym zagadnieniem jest wpływ śpiewu na rozwój mowy. Śpiew w atrakcyjny sposób rozszerza słownictwo i możliwości wyrazowe. Sam rytm piosenki ponadto stymuluje rozwój mowy.

WOKAL/EMISJA GŁOSU

Charakterystyka zajęć:

 • Nauka emisji głosu, prawidłowej dykcji,
 • Nauka podstawowych technicznych umiejętności śpiewania a także obycia scenicznego,
 • Rozwijanie muzykalności dzieci tj. m.in. poczucie rytmu, odróżnienie tonów wysokich od niskich.
 • Zajęcia mają na celu rozbudzić wrażliwość muzyczną dzieci, rozwijają słuch oraz głos, uczą harmonijnego poruszania się, a dzięki temu wspierają wszechstronny rozwój małych pociech.
 • Proponowane terminy: czwartki, lub piątki przed południem
 • ZAPISY DO GRUP JUŻ TRWAJĄ!!!

Co dają zajęcia muzyczno – ruchowe?

 • Wyrabiają poczucie metryczne
 • Uczą rozróżniania barw i wysokości dźwięków
 • Dają możliwość poznania elementów tanecznych
 • Umożliwiają zdobywanie elementarnej wiedzy o muzyce, budowie różnych instrumentów itd.

Aktywne uczestnictwo w spotkaniach daje dzieciom wiele radości, a także inspiruje do wspólnej muzycznej zabawy w domu!

Zajęcia te bardzo dobrze przygotowują do dalszej nauki gry na keyboardzie czy gitarze.

Starsze dzieci uczą się świadomego słuchania, śpiewania, rozwijają swoją wrażliwość, pamięć oraz wyobraźnię muzyczną, poprzez ćwiczenia z wykorzystaniem sylab solfeżowych, ćwiczeń rytmicznych, słuchanie muzycznych historii. Każdej lekcji towarzyszy żywy instrument, a to bardzo ważne.